Dafalgan Odis 500mg Zuigtabletten 16 stuks

Geneesmiddel op basis van paracetamol, ter bestrijding van pijn en koorts. In de vorm van instant tabletten met sinaasappelsmaak. Handig om mee te nemen.

€ 4,06 -10%
3,65
Op voorraad
f product.view.content.addfavourite

Bestel voor 12:00, overmorgen geleverd

Dit geneesmiddel bevat paracetamol.
Het wordt gebruikt om pijn te bestrijden en/of de koorts te laten zakken in geval van bijvoorbeeld hoofdpijn, griep, tandpijn, spierpijn, pijnlijke menstruatie.

Het gebruik van DAFALGAN ODIS is beperkt tot volwassenen.

Andere geneesmiddelen met een meer geschikte sterkte zijn beschikbaar voor volwassenen die minder dan 50 kg wegen. Raadpleeg uw arts of apotheker.
Zoals alle geneesmiddelen kan DAFALGAN ODIS bijwerkingen hebben, hoewel niet iedereen ze systematisch ervaart.

■ In bepaalde zeldzame gevallen kan een allergie optreden. U herkent de tekenen van een allergie aan:
○ puistjes en/of roodheid op de huid,
○ het plotse zwellen van het gezicht of de hals,
○ een plotse malaise veroorzaakt door een bloeddrukdaling.

Indien een allergie optreedt, stopt u onmiddellijk met het innemen van dit geneesmiddel en brengt u uw arts snel op de hoogte. Neem nadien nooit nog geneesmiddelen met paracetamol in.

■ In zeldzame gevallen kan het geneesmiddel het aantal bloedcellen doen dalen. In dit geval kunnen bloedingen uit de neus en het tandvlees voorkomen. Raadpleeg in dat geval een arts.

Ingeval er bij u een bijwerking optreedt die niet in deze bijsluiter is vermeld of die u als ernstig ervaart, informeer dan uw arts of apotheker.
Bestanddelen van DAFALGAN ODIS
■ Elke orodispergeerbare tablet bevat 500 mg paracetamol (als micro-geëncapsuleerd paracetamol met ethylcellulose).
■ De actieve stoffen zijn: watervrij citroenzuur, natriumwaterstofcarbonaat, sorbitol, watervrij natriumcarbonaat, comprimeerbare sucrose, crospovidon, natriumbenzoaat, sinaasaroma, aspartaam, acesulfaam K.

Uitzicht van DAFALGAN ODIS en inhoud van de verpakking
■ De tabletten zijn orodispergeerbaar, wat betekent dat elke tablet binnen enkele seconden in de mond oplost.
■ DAFALGAN ODIS is een rond, wit tablet.
■ DAFALGAN ODIS is beschikbaar in dozen met 8, 10, 16 of 100 orodispergeerbare tabletten in een tablettenhouder.
Gebruik DAFALGAN ODIS niet
· als u overgevoelig (allergisch) bent voor het actieve bestanddeel (paracetamol) of voor één van de andere bestanddelen van DAFALGAN ODIS (zie het hoofdstuk AANVULLENDE INFORMATIE),
· als u een ernstige leverziekte heeft,
· als u een geneesmiddel (kayexalaat) inneemt om een te hoge kaliumspiegel te behandelen,
· als u aan één van de volgende erfelijke ziekten lijdt: fenylketonurie of intolerantie voor bepaalde suikers (zie hoofdstuk “Belangrijke informatie over enkele bestanddelen van DAFALGAN ODIS”).

Pas goed op met DAFALGAN ODIS
Raadpleeg uw arts voor de behandeling indien één van de volgende waarschuwingen voor u van toepassing is:
- als u minder dan 50 kg weegt,
- als u een ernstige lever- of nierziekte heeft, of als u lijdt aan alcoholmisbruik,
- als u andere geneesmiddelen met paracetamol inneemt,
- in geval van voedingsproblemen (ondervoeding) of dehydratatie.

Zet de behandeling niet voort zonder uw arts te raadplegen als één van de volgende situaties op u van toepassing is:
· de pijn duurt langer dan 5 dagen of de koorts duurt langer dan 3 dagen.
· het geneesmiddel lijkt u onvoldoende efficiënt,
· een ander gezondheidsprobleem optreedt.

Gebruik van DAFALGEN ODIS in combinatie met andere geneesmiddelen
Om mogelijke interacties met andere geneesmiddelen te vermijden, licht u uw arts of apotheker in als u andere geneesmiddelen gebruikt of onlangs heeft gebruikt, ook als het geneesmiddelen betreft waarvoor geen voorschrift noodzakelijk is.

- DAFALGAN ODIS en kayexalaat
DAFALGAN ODIS bevat sorbitol. Deze stof kan in wisselwerking treden met een geneesmiddel (kayexalaat) dat wordt gebruikt om te hoge kaliumspiegels te behandelen.
Als u dit geneesmiddel (kayexalaat) inneemt, mag u DAFALGAN ODIS niet gebruiken, tenzij uw arts u anders adviseert.
- DAFALGAN ODIS en orale anticoagulantia
U moet contact opnemen met uw arts als u een geneesmiddel gebruikt dat de stolling (orale anticoagulantia) vertraagd. In hoge doses kan DAFALGAN ODIS de werking van uw antocoaguleringsmiddel versterken. Indien nodig moet uw arts de dosering van uw anticoaguleringsmiddel aanpassen.
- DAFALGAN ODIS en bloedonderzoeken
Licht uw arts in als u DAFALGAN ODIS inneemt en u een bloedonderzoek moet ondergaan: dit geneesmiddel kan de resultaten verstoren als uw arts uw urinezuurspiegel wil controleren.
- DAFALGAN ODIS en andere geneesmiddelen die paracetamol of propacetamol (een paracetamolprecursor) bevatten

Dit geneesmiddel bevat paracetamol. Andere geneesmiddelen bevatten deze stof eveneens. Combineer dergelijke geneesmiddelen niet, zodat u de aanbevolen dagelijkse dosis niet overschrijdt
(zie het hoofdstuk "Hoe wordt DAFALGAN ODIS ingenomen"). Als u andere geneesmiddelen met paracetamol of propacetamol moet innemen, moet u eerst uw arts of apotheker inlichten.

Zwangerschap en borstvoeding
Dit geneesmiddel mag worden ingenomen tijdens de zwangerschap en de borstvoedingsperiode. Vraag uw arts of apotheker om advies voordat u een geneesmiddel inneemt.

Belangrijke informatie over enkele bestanddelen van DAFALGAN ODIS
DAFALGAN ODIS bevat verschillende bestanddelen waarmee u rekening moet houden voordat u dit geneesmiddel inneemt, waaronder:
· aspartaam. Dit kan gevaarlijk zijn voor personen met een erfelijke ziekte die fenylketonurie wordt genoemd.
· natrium (39 mg per tablet). Hier moet u rekening mee houden als u een zoutvrij of zoutarm dieet volgt.
· sucrose, sorbitol en glucose. Als uw arts u heeft gemeld dat u bepaalde suikers niet tolereert, dan neemt u contact met hem op alvorens dit geneesmiddel in te nemen.
· sorbitol kan ook in wisselwerking treden met een geneesmiddel (kayexalaat) dat wordt gebruikt om een te hoog kaliumgehalte in het bloed te behandelen (zie het hoofdstuk “Gebruik van Dafalgan Odis in combinatie met andere geneesmiddelen”).

Merk Dafalgan
Aflevervorm Zuigtabletten
Type product Geneesmiddel
Leeftijdscategorie Voor volwassenen
Smaak Sinaasappel
Werkzaam bestanddeel Paracetamol
Generisch middel? not available
Geschikt voor gevoelige maag? available
Toedieningswijze Oraal
Zonder kleurstoffen? available
Zonder suiker? available

Dafalgan Odis 500mg is een geneesmiddel. Geen langdurig gebruik zonder medisch advies. Lees aandachtig de bijsluiter. Bewaar dit geneesmiddel buiten het bereik van kinderen. Bewaar de bijsluiter, deze bevat belangrijke informatie voor u. Vraag raad aan uw arts of apotheker. Bij het optreden van bijwerkingen, raadpleeg dan uw huisarts.