Ibuprofen Teva 5% Gel 120g

Geneesmiddel op basis van ibuprofen in de vorm van een gel voor plaatselijk aan te brengen in geval van spierpijn, gewrichtspijn. Werkt ontstekingswerend, pijnstillend en ontzwellend.

12,14
Op voorraad
f product.view.content.addfavourite

Bestel voor 19:00, morgen geleverd

Aangewezen bij:
Tendinitis van de onderste en bovenste ledematen.
Goedaardige kwetsuren, ontstaan bij sport of door ongeval, verrekking, kneuzingen van de spieren en
de pezen.
De behandeling is symptomatisch en/of ondersteunend.
Zoals elk geneesmiddel kan Ibuprofen Teva bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te
maken.
In zeldzame gevallen werden huidreacties, meestal plaatselijke roodheid, jeuk of een branderig gevoel
vastgesteld.
Krijgt u veel last van een bijwerking? Of heeft u een bijwerking die niet in deze bijsluiter staat? Neem
dan contact op met uw arts of apotheker.
Geneesmiddelengroep
Ibuprofen Teva 5% Gel maakt deel uit van de pijnstillende en ontstekingswerende geneesmiddelen,
van het niet-steroïde type.

Welke stoffen zitten er in dit middel?
- De werkzame stof in dit middel is ibuprofen. Ibuprofen Teva bevat 5 g ibuprofen per 100 g gel.
- De andere stoffen in dit middel zijn isopropylalcohol, hydroxyethylcellulose, natriumhydroxide,
benzylalcohol, gezuiverd water

Hoe ziet Ibuprofen Teva er uit en en hoeveel zit er in een verpakking?
Gel voor uitwendig gebruik.
Tube van 50 g of 120 g..
Wanneer mag u dit middel niet gebruiken?
- u bent allergisch voor een van de stoffen die in dit geneesmiddel zitten of voor andere geneesmiddelen van dezelfde groep of voor aspirine
- op slijmvliezen of in de ogen
- op huidletsels waaruit vocht vrijkomt, op eczeem of op wonden
- bij zuigelingen en kleine kinderen

Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met dit middel?
- stop de behandeling als huiduitslag optreedt
- Voorzichtigheid is geboden indien u allergisch bent voor ontstekingsremmende middelen die
niet afgeleid zijn van cortisone.
- als u nog andere geneesmiddelen neemt. Gelieve ook de rubriek “Gebruikt u nog andere
geneesmiddelen?” te lezen
Raadpleeg uw arts indien één van bovenstaande waarschuwingen voor u van toepassing is, of dat in het
verleden is geweest.

Gebruikt u nog andere geneesmiddelen?
Wisselwerking van Ibuprofen Teva 5% gel met andere geneesmiddelen zijn tot op heden nog niet
voorgekomen.
Bepaalde anticoagulantia (tegen stolling) (bv. acetylsalicylzuur /aspirine, warfarine, ticlopidine), bepaalde
geneesmiddelen tegen hoge bloeddruk (ACE-inhibitoren zoals captopril, bèta-receptor-blokkerende
medicijnen, angiotensine II-antagonisten), …… en zelfs bepaalde andere geneesmiddelen kunnen de
behandeling met ibuprofen beïnvloeden of kunnen erdoor beïnvloed worden. Vraag daarom altijd raad aan
een arts voor u ibuprofen samen met andere medicijnen gebruikt.
Gebruikt u naast Ibuprofen Teva nog andere geneesmiddelen, of heeft u dat kort geleden gedaan? Vertel
dat dan uw arts of apotheker. Dat geldt ook voor geneesmiddelen waar u geen voorschrift voor nodig heeft.

Waarop moet u letten met eten en drinken?
Wisselwerkingen van Ibuprofen Teva 5% gel met voeding zijn tot op heden nog niet voorgekomen.
Het is van uiterst belang ervoor te zorgen voor een adequate hydratatie wanneer Ibuprofen toegediend
wordt.

Zwangerschap en borstvoeding
Zwangerschap
Ibuprofen Teva 5% gel wordt niet aangeraden tijdens de zwangerschap.
Vraag uw arts of apotheker om advies voordat u een geneesmiddel inneemt.
Borstvoeding
Ibuprofen Teva 5% gel wordt niet aangeraden tijdens de borstvoeding. Ook bij zuigelingen en kleine
kinderen mag Ibuprofen Teva 5% gel niet gebruikt worden.
Vraag uw arts of apotheker om advies voordat u een geneesmiddel inneemt.

Rijvaardigheid en het gebruik van machines
Ibuprofen Teva 5% gel heeft geen invloed op het besturen van voertuigen en het gebruik van
machines.

Stoffen in dit middel waarmee u rekening moet houden
Niet van toepassing
Merk Teva
Aflevervorm Gel
Type product Geneesmiddel
Leeftijdscategorie Voor volwassenen
Smaak Zonder specifieke smaak
Werkzaam bestanddeel Ibuprofen
Generisch middel? available
Pijnstillend? available
Toedieningswijze Lokaal
Zonder kleurstoffen? available
Zonder suiker? available

Ibuprofen Teva 5% is een geneesmiddel. Geen langdurig gebruik zonder medisch advies. Lees aandachtig de bijsluiter. Bewaar dit geneesmiddel buiten het bereik van kinderen. Bewaar de bijsluiter, deze bevat belangrijke informatie voor u. Vraag raad aan uw arts of apotheker. Bij het optreden van bijwerkingen, raadpleeg dan uw huisarts.